Atletik starter op den 16 august - vel mødt!

 For de 4-7 årige kl 16-17 i Nymosehave sal A, samt udendørs
 For de 8-10 årige kl 17-18.30 på  Gentofte Stadion, vestarealet, samt torsdag 19-20 på     Stadion
 For de 10-16 årige kl 18.30-20 på Gentofte Stadion, vestarealet, samt torsdag 19-20 på     stadion
    
 
 
 
Billeder fra før starten af Gentofteløbet afholdt i juni , arrangeret af GIK.
 Hans Toft klar til at skyde løbet igang

For flere stemningsbilleder se vores facebookside: 
GIK Gentofte Idræts Klub / Gentofte Atletik
Resultatliste:

1 Km rute:
Navn Nummer Tid
Valdemar Gasbjerg 72 0:05:08,1
Alberte Dahlsgaard Steensbeck 45 0:05:14,7
Mads Asbjørn Legarth 48 0:05:23,8
Isabella Bonde Frandsen 44 0:05:48,0
Oscan Danske Bank 65 0:05:54,9
Marie Gasbjerg 71 0:06:00,7
Kieran Ferris 73 0:07:00,5
Cathy Ferris 74 0:07:01,9
Lærke Østergaard 59 0:07:53,1
Tøger Troelsen Holst 60 0:08:54,8
Lærke Lanther 75 0:09:07,4
Kirsten Gaarsdal Holst 61 0:09:09,3
Olivia Danske Bank 66 0:09:27,8
Kenneth Danske Bank 67 0:09:28,6
Line Danske Bank 64 0:09:44,1
Elliot Niemann Ogstrup 50 0:10:00,5
Lucas Danske Bank 70 0:10:11,4
Zia Danske Bank 69 0:10:12,6
Mie Danske Bank 68 0:10:15,7
Tobias Munkholm Haukrogh 47 0:11:33,4
Isabella Sindholt
58 0:12:30,0


3 Km rute:
Navn

Navn Nummer Tid
Søren Munkholm Haukrogh 118 0:11:35,0
August Steenshard Damm 125 0:11:39,6
Gustav Herold 120 0:11:46,2
Lars Boss 156 0:12:11,0
Noah Østergaard 138 0:13:09,7
Benjamin Helles 150 0:13:12,7
Alexander Helles 137 0:13:14,6
Klaus Boss 157 0:13:23,7
Arne Øhrgaard 160 0:14:34,7
August Asbjørn Legarth 119 0:16:09,4
Ingrid Fugleholm 158 0:16:23,4
Sune Fugleholm 159 0:16:24,5
Emilie gry 129 0:16:27,4
Elena Rossi 113 0:16:30,5
Julia Ferris 161 0:16:36,4
Amara 101 0:16:40,0
Sergio Rossi 110 0:16:59,7
Letizia Tempestilli 111 0:17:04,2
Josephine Mosbæk Quinones 153 0:18:03,9
Mathilde Aaboe Andersen 152 0:18:04,9
Maria Søjberg Wiborg 151 0:18:06,7
Ralph Lützhøft Hansen 127 0:18:19,3
Jacob Kofoed Lützhøft Hansen 128 0:18:20,2
Thomas  Klattrup 114 0:18:48,3
Frederikke 115 0:18:49,0
bente jeppesen 106 0:20:49,5
Aksel Krogh Vindfeld
Ole Krogh Petersen        
117
326
0:21:45,0
0:21:46,3
Bente Legarth 162 0:22:11,4
Johanna Lærke Hørsted 108 0:23:39,1
Oliver Niemann Ogstrup 126 0:23:52,0
Curtis Kleinitz Lister 132 0:24:16,1
Sarah Holst Lange 145 0:24:25,4
Ida-Marie K.M. Østergaard 139 0:24:35,0
Martin  Holst Lange 144 0:24:38,0
Martine Pedersen 147 0:24:39,0
Carl Krarup 135 0:24:49,3
Frederik Krarup 134 0:24:53,5
Frida Lindegaard 136 0:24:57,7
Lene Hørsted Jensen 107 0:25:00,1
Aurora Rossi 112 0:25:14,6
Ingrid Fruensgaard 143 0:26:07,5
Mette Fruensgaard 141 0:26:08,8
Christine Fruensgaard 142 0:26:09,8
Viktor Rasmussen 140 0:26:14,9
Jorge Venegas 154 0:30:06,7
Kathrina Garcia 155 0:30:08,6
Abigail Kleinitz Lister 131 0:30:10,2
Pauline Kleinitz 130 0:30:11,5
STARTEN ER GÅET






5 Km ruten

Navn      Nummer   Tid
Till Lehmann Christiansen     394 0:16:11,8
Erik Zobel 346 0:16:33,0
Andreas Holst Lange 372 0:18:01,3
Frederik Ellehammer-Ronthov 375 0:18:39,1
Jens Mundeli-Jensen 381 0:19:26,3
Benny Moeslund 363 0:20:42,9
August Østergaard 364 0:21:01,2
Jens-Jakob Skøt Ingerslev 325 0:21:02,4
Bjarne  Steensbeck 322 0:21:03,5
Joachim Herold 337 0:21:17,1



Ehsan Taghdiri 350 0:23:03,3
Ellen Krogh Vindfeld 327 0:23:12,7
Sean Ferris 386 0:23:17,1
Valder Bjerg 384 0:23:25,0
Sebastian Jakob Thaysen 378 0:23:47,5
Mathias Rosendal 348 0:23:54,4
Esther Mira Kirkeby 341 0:24:06,8
William Frederic Brander 321 0:24:09,6
Veronika Gjøl 383 0:24:51,1
Joakim 319 0:24:55,0
David Holst 388 0:24:56,3
Philip Bo Rønne 382 0:25:01,9
Johan Kristian  Legarth 330 0:25:03,2
Charlotte Kirkeby 340 0:25:06,0
Astrid Østergaard 389 0:25:09,9
Rebecca Asbjørn Legarth 331 0:25:10,8
Marie Cordt 353 0:25:12,6
Emma-Elise Cordt 354 0:25:13,7
Ulrikke Gry 347 0:26:00,3
Hans Dam 374 0:26:03,6
Ditte Danske Bank 385 0:26:12,5
Pernille Østergaard 390 0:26:17,3
Albert Wrigth Ottesen 376 0:26:40,3
Florian Skakkebæk 360 0:26:41,6
Lone Skakkebæk 358 0:26:47,8
Christian Skakkebæk 359 0:26:49,4
Lucas Kongsted Misander 357 0:26:57,3
Mikkel Jeppesen 323 0:27:21,4
Gustav Fischer Petersen 355 0:27:27,3
Jannie Kristensen 369 0:28:01,1
Christian Fischer Krarup 367 0:28:17,3
Maria Dolores Romero Morales 320 0:28:29,8
Amelie Kristensen 371 0:29:10,9
Oscar strauss 324 0:29:12,7
Barbara Hillingsø 391 0:29:27,6
Jens Hillingsø 392 0:29:29,0
Sebastian Bundgaard 335 0:29:45,8
Elizabeth Pratt 373 0:30:39,4
Willads Witsut Mikkelsen 379 0:30:42,2
Ole Mikkelsen 380 0:30:43,8
Magnus Bjørn Mortensen 377 0:30:59,1
Alberte Rona 351 0:31:16,4
Mette  Rona 352 0:31:17,6
Clara Stenderup Olesen 343 0:34:15,0
Marianne Bundgaard 333 0:34:25,2
Ursula Hodge 339 0:34:52,4
Jamie Hodge 338 0:34:56,4
Ellen Bundgaard 334 0:35:07,0
William Bundgaard 336 0:35:08,6
Nikolaj Bundgaard 332 0:35:09,8
Ida Kristensen 370 0:38:53,5
Thomas Kristensen 368 0:40:37,4
Elias Kongsted Misander 356 0:40:43,7



Stemningsbillede efter løbet

Vinderne af 5 km løbet, med Jack & Pingus  fra Danske Bank 

               Hurtigste kvinde 3 km         
 
 
 
 
   
 

Motion i stadions kondirum.
Klubbens medlemmer har mulighed for at købe en nøgle til stadions kondirum og træne på tidspunkter der passer den enkelte, også flere gange om ugen. Prisen er kun 200,-kr pr år. Unge under 15 år skal træne sammen med en instruktør. det er naturligvis også hyggeligt at træne sammen med idrætskammaraterne, og klubben opfordrer medlemmerne til at lave fælles træning.

Ċ
Jacob Gry,
6. jun. 2016 09.40
ċ
GIK_referat.rtf
(48k)
Linda Gry,
1. jun. 2015 08.25
Ċ
Jacob Gry,
24. jun. 2016 23.20
Ċ
Jacob Gry,
6. jun. 2016 09.41
Comments